HOŞ GELDİM

Baştan söyleyeyim; Bu bir “yeniden” yazısıdır. Kalemi kağıdı yeniden ele alışımı kutluyorum. İşte sizi uyarıyor oluşumun sebebi bu: afilli cümleler beklemeyin benden. Zira bana biraz küskün ilham perim. Bir de önceden belirli bir defterim ve kalemlikteki kalemlerden hep ayrı tuttuğum bir de kalemim olurdu ara ara yazmak için. Şimdi rastgele bir defter sayfası açtım ve hani şu markaların eşantiyon olarak verdiği kalemlerden birini elime aldım. Çok boşladım kelimeleri biliyorum ama yazının ucu olumlu noktalara çıkacak hissediyorum.

Hüzünlenince kağıda kaleme sarılan birisiydim. Neşeli, mutluluk verici, pozitif şeyler nasıl anlatılır bilmezdim. 2018’e girerken depresif ruh halini ve toksik insanları hayatımdan çıkarmayı kendime yeni yıl hedefi olarak belirlemiştim. O zamandan bu zamana şöyle bir baktım da her şey kendimi sevmeyi öğrenmemle başlamış. Bir de her duyguyu yaşamayı kabullenmek ve duyguların bedenimde ortaya çıkardıklarını öğrenmeye çalışıyorum ama bunu tam da beceriyorum denilemez. Kabullenici olmak biraz zormuş. 

Yalnız kalmayı seven insanlardan değilim. Hatta yalnız kalmayı pek beceremem. Bana iyi gelmediğini düşünüyorum genel anlamda bakacak olursam. Duygularımı, anlarımı ve anılarımı paylaşmaktan zevk alırım. Paylaştıkça çoğalacağına inananlardanım. Siz bana içten bir “hoş geldin” deyin; “hoş buldum” şarkısı da benden olsun:

Nil Karaibrahimgil’den Gençliğime Sevgilerimle.

Ne demiş Nil: “Abart, çoğalt, parlat” 

Yazar: Melis Tunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.