Sevgi Kumarhanesi

Adam sevgiyi seviyormuş. Sevginin kutsal gücünün farkındaymış. Dünya üzerindeki her şeyi seven bu adam başka kimsede sevgi kalmasın istiyormuş. Herkesin sevgisini almak ve sadece sevmek. Sevilmek önemli değilmiş onun için. Sevmenin güzelliğinin farkındaymış. Konuşarak almaya çalışmış sevgilerini. Olmamış. Parayla almaya çalışmış sevgilerini. Olmamış. Zorla almaya çalışmış bu sefer. O da olmamış. Sevginin saflığının farkında olmayan bu insanların en büyük zaafını farketmiş daha sonra. İçlerinde olan kazanma arzusunu görmüş. Başarma arzusu farklıdır, kazanma arzusu farklıdır, demiş kendine. Başarma sevgiyle olur, kazanma ise hırsla. Böyle düşünüyormuş bu garip adam. İnsanların içindeki kazanma arzusunu kumar masalarına taşıma fikri gelmiş aklına. Dünya üzerindeki en acımasız kumarhaneyi açmış daha sonra: Sevgi Kumarhanesi.

İnsanlar buraya parasız geliyor ve istedikleri kadar içki içip yemek yiyebiliyorlarmış. Para kaybetmek yokmuş bu kumarhanede. Kaybettikleri şey sevgileriymiş. Sevgilerini koyuyorlarmış masaya. O garip adam herkesin sevgisini alıyormuş böylece. Önce biraz sevgi kazandırıyormuş onlara, onları mutlu ediyormuş. Daha sonra yüreklerindeki en ufak sevgiye kadar alıyormuş, sevgisiz bırakıyormuş onları. Adam kumarhanecilikten anladığı için oynatanın hep kazandığının da farkındaymış. Garip adam hiç kaybetmiyormuş, aksine işini sevgiyle yapıyormuş. Başarıyormuş. İnsanlardan sevgilerini alıp kendisi seviyormuş. Sadece seviyormuş. Dünya üzerinde yaşayan bütün insanlar bu kumarhaneye gelmiş. Herkes sevgisini kaybettikten sonra sadece o adam sevmiş. Hep sevmiş. Çok sevmiş. 

“Sevmeyi bilmeyenlerin ne işi var sevgiyle?” Çok mantıksız gelebilir ama kumarhanenin girişinde bu cümle yazıyormuş. Hepimiz kumarbazız. Yavaş yavaş kaybediyoruz sevgimizi. Başaranın belli olmadığı bir kumarhanede hepimiz yok oluyoruz. 

Sözlerimi Yusuf Atılgan’ın en sevdiğim satırlarıyla noktalamak istiyorum: “Bir gün sana dayanılacak tek şeyin SEVGİ olduğunu göstereceğim.”

Yazar: Alp Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.