Bizler Asla Yalnız Yürümeyiz

İçimizde sakladığımız, gün yüzüne çıkaramadığımız, bizi öldürmeye hazır bir kiralık katil gibi bekleyen duygularımız bir gün ortaya çıkacaktır.  O güne kadar her şey yolundaymış gibi yaparak devam ederiz hayata. Gülümseriz hatta belki çok severiz ama içimizde saklı duygular olduğu sürece biliriz ki hepsi yalandır, her şey zihnin kurmacasıdır.

O gün geldiğinde artık yorgunuzdur, yorgunluk en kötü halidir insanın. Yorgunken her şey daha net görünür aslında, yorgunken anlarız insanları ve insanlardaki bizi. Hayal kırıklığı gelebilir ardından, anlamak bazen öldürücü olabilir.

Zor olan yaşam içinde var olmaktır aslında, herkes bir gün yenilecektir ve herkes bir gün yenecektir. Herkes savaşacaktır, herkes mağlup olacak ve herkes kazanacaktır. Herkes ağlayacaktır, herkes gülecektir, herkes sevecektir, herkes unutacaktır…

Vedalara hapsettiğimiz insanlar çıkacaktır içimizden bir gün, bize bağırıp çağıracaklardır. Duymanın bize kaldığı o insanları öldürmek veya onlara ikinci, üçüncü, dördüncü şansı vermek bize kalmıştır. Bunların yanında bir gerçek vardır ki herkes sadece bir şansı hak eder ve herkes ikinci şanstan sonrasını katleder.

Buz tutan duygularımız eriyecektir bir gün. İçinden çıkan türlü belalar kamçılayacaktır yalnızlığımızı. Tüm dünya arkamızdadır oysa, her ne kadar kendimizi çaresiz hissetsek de; aslında bizler asla yalnız yürümeyiz.

Yazar: Sevde Tuğçe Sedef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.