PsiNossa 70: İHTİYAÇ

“Hayatını yaşamak öyle zor hale gelir ki bazen üstesinden gelmen için birine ihtiyaç duyarsın. Sana gerçekten yardımı dokunacak tek kişi sensin. Böylece artık kayıtsız kalmazsın. Ne kendine ne de kendi ihtiyaçlarına… Çünkü sahip olduğun tek kişi kendinsin.” (Arslan, 2021)

 “Anladığını ve anlaşıldığını hissetmek, psikolojik iyi oluşu ve sosyal uyumu arttıran önemli sosyal bağ kriterleridir.” (Atdeniz, 2021)

“Tuvalimizi güzelleştirmek için sonsuz yol var önümüzde ve adımları doğru idrak edip aşırıya kaçmadığımız takdirde, yanlış fırça darbeleriyle dolu mükemmel resimlerimiz olacak!” (Aydın, 2021)

“Doğal seçilimde başarılı olmuş bilgi, doğru bilgi demek değildir.” (Bahar, 2021)

“Dünya büyük bir tiyatro sahnesi gibidir. Herkes bu sahnede rolünü oynar, rolü bitince de bu sahneyi sonsuza dek terk eder.” (Böyük, 2021)

 “Para parayı çeker mantığı duygularımız için de geçerlidir. Mutluluk mutluluğu, keder ise depresyonu çeker.” (Çaksen,2021)

“Sınırsız göklere uçacaksanız geri dönebileceğinizden emin olduğunuz sınırlı bir kara parçasına ihtiyacınız vardır.” (Kılıç, 2021)

“Kendimizi yok sayarak verdiğimiz kararlar, karar ağaçlarımızda handikaplı dallar oluşmasına neden olur.” (Korkmaz, 2021)

 “Kimsenin öğrenmesi gereken bir şey olmadı ki bu. Doğarsın ve seversin.” (Onuk, 2021)

“Aynı duyumlar, farklı algılar; aynı durumlar, farklı yaşayışlar.” (Tufan, 2021)

*Çizimler, Ecem Şevval Kurt’a aittir.

Dergiye buradan ulaşabilirsiniz.

Soru ve görüşleriniz için: Dergi@tpocg.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.