BAZILARI

Yılın yarısı bitmiş, kalbini dolduran insanların yarısı da kalbindeki sürelerini doldurup gitmiş. Artık sendeki yerleri seninle uyuşmamaya başlamış. Bazıları ortalığı dağıtmış, bazıları yangın çıkarmış, bazılarıysa sessizlikle beraber yok olmuş. Bazıları ağır hasar bırakmış, bazıları kocaman bir boşluğun ağırlığını… Bazılarını gülümseyerek hatırlamış, bazılarını iç çekerek, bazılarını gözlerini sıkıp başını başka tarafa çevirerek. Bazıları çok yabancı, bazıları hala senden parçalar taşıyor.

Bazılarıyla kurulan hayallerde dur tuşuna basılmış, bazılarıyla olan hayaller tamamen silinmiş; silmek istediğinize emin  misiniz sorusuna hiç tereddüt etmeden evet denilmiş. Aranmış fakat açılmamış, aramış ama açmamış, aramış fakat tartışılmış. Tekrar denenmiş, olmamış. Tekrar denenmiş, daha beter olmuş. Olmamış, zorlanmış. Tekrar olmamış, zorlanmamış. Olmayınca zorlanmaması gereken durumları çok zorlayarak tecrübe edinmiş. Sonra da bitmiş. Belki de bittiği sanılmış.

Bazılarıyla bir anda her şey kesilmiş, zaman geçmiş, aklına gelmiş, hiçbir şey yapmamışsın; tekrar gelmiş, yine bir şey yapmamışsın, sonra söyleyecek tek bir kelime bulamamış, yine de söylemişsin; keşkeleri sıralamışsın, bir işe yaramamış…

Bazıları sendeki yerini sorgulamış, anlatmaya çalışmışsın olmamış, tekrar tekrar anlatmışsın yine olmamış. Yalanlar söylenmiş, söylenmiş, söylenmiş. Susulmuş. Sonrasında sağlam sanılan hiçbir bağ kalmamış. Her şey yok olmuş. Tekrar şans verilmiş  ama kırgınlıkların, kızgınlıkların ardı arkası kesilmemiş.Yıprandığını, harcandığını hissetmişsin.

Bazılarıyla bazı yollardan geçmişsin ve dönüp dolaşıp yine o yola çıkmışsın. Bazen seni olmak istemediğin birine dönüştürdüğünü hissetmiş, bazense seni nereye doğru sürüklediğini bilememişsin. Sonrasında o kişinin tam olarak kim olduğunu, hayatında nasıl bir yere sahip olduğunu sorgulamışsın. Hayatında olmaması gerektiğini farkına varmışsın. Ama hayatından çıkarmayı gerektiren cesareti kendinde bulamamışsın. Beklemişsin, beklemişsin. Tutunmaya çalışmışsın. Denemişsin. Deneyerek daha da önemini kaybetmişsin.

Bazılarına hislerle bakmışsın. Güzel bir hikaye yaşadığınızı sanmışsın, öyle olmadığını anlamışsın. Bazılarıyla inişler çıkışlar, türlü türlü dolambaçlar yaşamışsın, bazılarıyla çok yorulmuşsun, bazılarıyla yollarını ayırmanın ne kadar kolay olduğunu anlamışsın.

Bazıları çok büyük yanlışlar yapmış, onlardan nefret etmene bile izin vermemiş. Kendi kendine, kendini nasıl bitirdiğini hayretler içinde izlemişsin. İnanma gücünü yitirmiş, sözlerine itimat edememişsin. Seni bile isteye gözden çıkardığını kendi gözlerinle görmek zorunda bırakılmışsın.

Bazıları için artık hissedeceğin bir his kalmamış. Bazıları baş ağrısı, bazıları bir yara, bazıları kalbindeki bir sızı, bazıları aklının alamayacağı kadar değer verip seni mahveden…

Bazıları ve bazıları, farklı kişilerken bazen aynı kişi bile olabilmiş.

Yazar: Feray Ünsal

BAZILARI” için bir yorum

  • 3 Ağustos 2022 tarihinde, saat 18:10
    Permalink

    Yazara sormak istediklerim var

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.