Ağustos Ayın Önerileri

Hepinize selamlar arkadaşlar artık size gerçekten veda etmemin vakti geldi şimdiye kadar yazılarımı okuduğunuz için hepinize çok teşekkürler. Bu son yazım olacağı için geçen sene içerisinde yazdığım yazılardan en severek ve beğenerek önerdiğim kitap, müzik ve filmleri seçtim. All-star öneriler tarzında bir şey olacak yani bu yazı. O zaman sizleri bekletmeden hemen geçelim keyifli okumalar efenim.

Oku: Oyasumi Punpun

Bodoslamasına konuya girelim öncelikle yine bir manga ile karşınızdayım fakat bildiğiniz mangalara benzemez bu sefer ki. Konusuna gelecek olursak ana karakterimiz Punpun Japonya’da yaşayan sıradan bir çocuk ama ailesi için aynısını söyleyemeyeceğim bu ailesinde yaşanan bazı olaylardan sonra dayısının yanında yaşamaya başlıyor kendisi. Manga başlarda biraz kara mizah gibi gelse de aslında iç karartıcı bir derecede gerçekçiliği de var. Çizimleri ise bence çok etkileyici çünkü başlarda Punpun da ailesi gibi sıradan bir kuş olarak çiziliyor fakat Punpun’un yaşadığı psikolojik bunalımlar ve sorgulamalar sonucunda karakteri ve dünyaya bakış açısı değiştikçe çizim şekli de değişiyor. Ayrıca bu kuş gibi çizim şeklini sadece biz okuyucular olarak görmekteyiz Punpun arkadaşları ve çevresi tarafından normal bir insan şeklinde gözükmekte bunun sebebinin ise okurlarının kendini ve ailesini Punpun’un yerinde hayal edebilmeleri daha kolay olmasıymış ne kadar doğrudur bilemiyorum ama. Punpun ana karakterimiz olmasına rağmen yan karakterlerin anlatımına da hikayede sıkça yer veriliyor o yüzden daha sürükleyici bir okuyuş sağladığını düşünüyorum. Punpun’un yaşadığı olayları basitçe betimlersem ilkokulda aşık olan bir çocuğun başından geçenler diyebilirdim ama bu kadar basit olduğunu düşünmeyin ve bir şans verin diyorum. Umarım beğenirsiniz efenim keyifli okumalar diliyorum.


Dinle: Soundgarden – Black Hole Sun

Müzik önerilerim bilirsiniz ki yazıyı yazarken delilercesine tekrar tekrar dinleyip bağımlı olduğum şarkılardan gelir. Bu sefer listemize yeni biri eklendi Black Hole Sun! Aslında bunu mu önersem yoksa Rammistein – Sonne mi önersem bilemedim ama sonunda buna karar verdim. O zaman sizlere müziğin nakaratının sözlerini de paylaşarak veda edeyim keyifli dinlemeler efenim. 

Black hole sun

Won’t you come

And wash away the rain?


İzle: Monster 

Yaklaşık 74 bölümlük 2004 yapımı bir anime . Hızlıca konusunu anlatayım ana karakterlerimizden biri olan Doktor Tenma abimiz Almanya’da bir hastanede çalışmaktadır ve o hastanenin en iyi doktorudur. Bir gün aynı anda ülkenin başkanının ve kafasından vurulmuş bir çocuğun ameliyata alınması gerekmekte. Hastaneye ilk gelen çocuk olsa bile hastanenin direktörü başkanı ameliyat etmesini emrediyor Tenma abimize ama delikanlı abimiz çocuğu ameliyat ediyor ve hayatını kurtarıyor. Nasıl bir canavarı hayata geri döndürdüğünden habersiz bir şekilde eve dönüyor geri geliyor hastaneye ve çocuk yok hastanede 3 ceset… Açıkçası konu biraz yavaş işlense de yan karakterler gayet akıcılaştırıyor animeyi. Keyifli seyirler diliyorum efenim sizlere. 


Oyna : Hades

Hades’in oğlu Zagreus’un yeraltı dünyasından kaçmaya çalıştığı bir aksiyon, roguelike yapımı olan Hades, konseptiyle, oynanışıyla, tasarımı ve müzikleriyle mutlaka oynanması gereken bir oyun. Benim en çok hoşuma giden detaylardan birisi senaryosu ve müziklerinin mükemmel uyumlu olması. Ayrıca ana senaryo bittikten sonra da oluşturulan küçük hedefler oyunun oynanış süresini hiç oyuncuyu sıkmadan arttırıyor. En güzel yanlarından birisi ise dövüşler sırasında asla kargaşa oluşmuyor (tabi en zor hale getirmezseniz oyunu) savaş süresince yaşanan her şeyi net bir şekilde görüp tepki verebiliyorsunuz. Son olarak oyunun çizimlerinin çok güzel olduğunu ve bilgisayarınızın arka planında veya kilit ekranında kullanabileceğiniz çok güzel görüntüler olduğunu söyleyerek öneri yazımı sonlandırayım. Keyifli oynamalar diliyorum efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.