TPÖÇG Araştırma Programı

TPÖÇG Araştırma Programı

TPÖÇG Araştırma Programı Nedir?

TPÖÇG Araştırma Programı, psikoloji bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği, süpervizör eşliğinde belirlenen konu üzerine sürdürülen bir araştırma programıdır. Araştırma becerilerini geliştirmek isteyen, yüksek lisans veya doktora yapmayı planlayan, motivasyonu yüksek, farklı üniversitelerin lisans/yüksek lisans öğrencilerine yöneliktir. Bu program, öğrencilere bir süpervizör eşliğinde araştırma yapma ve yayınlama imkanı kazandırarak, kişinin lisansüstü eğitimi veya profesyonel araştırma kariyeri seçimi için bir adım olabilmektedir.

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan araştırma programı, süpervizör önderliğinde yürütülecek olup altı öğrenci ile birlikte 12 ay boyunca sürmektedir.

TPÖÇG Araştırma Programı Katılımcı Beklentileri

• 12 ay boyunca sürmesi planlanan araştırma programının her aşamasında (literatür tarama, data toplama, analiz aşaması, makale yazımı vb.) aktif rol oynamak.

• Bir araştırma programı olduğu için araştırma yürütmekle ilgili temel bilgilere sahip olmak ve “İstatistik I-II”ve “Araştırma Yöntemleri I-II” derslerini almış, geçmiş veya yükseltmeye almış olmak.

• Süpervizör tarafından belirlenen eğitimlere, online toplantılara düzenli katılmak.

• TPÖÇG Organizasyon Ekibi tarafından düzenlenen, ekiplerin tanışma ve kaynaşmasını temel alan etkinliklere düzenli katılmak.

• Ay boyunca yapılanları özetleyen raporları hazırlamak. (Her ay farklı bir katılımcı tarafından hazırlanmaktadır.)

• Ekip içerisinde saygıyı korumak ve paylaşılan sorumlulukları yerine getirmek.

• Literatür taraması yapabilecek seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olmak.

Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2020 / saat 23.59

Herhangi bir sorunuzda bize arastirmaprogrami@tpocg.net mail adresinden ulaşabilirsiniz.