YEREL YAPILANMA TOPLANTILARI

YEREL YAPILANMA TOPLANTILARI

TPÖÇG bünyesinde yer alan Ankara, İstanbul, İzmir, Kıbrıs ve Mersin olmak üzere beş yerel yapılanmanın kendi bünyesinde gerçekleştirdiği toplantılardır. Bu toplantılar her hafta yerel yapılanmaların kendi belirlediği toplantı alanlarında gerçekleştirilir. Yerel yapılanma toplantıları, görevi olanlar ve gönüllü olarak yerel yapılanmaların çalışmalarında yer almak isteyen psikoloji öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşir.

Yerel yapılanmalar akademik etkinlik (konferanslar, atölyeler, film analizi vb.), sosyal yardımlaşma projeleri ve psikoloji öğrencilerinin kaynaşabileceği çeşitli aktiviteler gerçekleştirirler.

Her eğitim-öğretim yılının sonunda yerel yapılanmalarda görev alan kişilerin görev süreleri dolmaktadır. Yerel yapılanmalar kendi içlerinde yer ve zaman belirleyerek görev alacak yeni kişileri seçmekle yükümlüdürler. Yerel yapılanmada görev almak için yerel yapılanmanıza bağlı üniversitelerin psikoloji öğrencisi olmanız yeterlidir. Seçim sonuçlarına göre yerel yapılanma yeni görevlileri belirlenir ve bir yıl boyunca görev süreleri devam eder.