TEMSİLCİLER KAMPI

TEMSİLCİLER KAMPI

2014 yılı itibariyle her yıl yaz döneminde düzenlenen temsilcilerin, yerel yapılanmaların ve alt ekiplerin katılım sağladığı iki veya üç gün süren kamptır. Kamp, TPÖÇG Düzenleme Kurulları Koordinatörlüğünce belirlenen yerde ve tarihte gerçekleştirilir.

Kampın amacı; TPÖÇG çalışanlarının daha aktif olmalarını sağlamak, çalışanların birbirlerine olan bağlılığını arttırmak, etkili iletişim sağlamak ve yıla iyi bir motivasyonla giriş yapmaktır. Böylece TPÖÇG için verimli geçecek olan bir yıla adım atılmaktadır.

Kampta TPÖÇG Yönetim Kurulu temsilcilerin görevleri, yerel yapılanmaların görevleri ve alt ekiplerin görevleri hakkında bilgilendirme yapar. Bunun yanında çalışanlar (temsilciler, yerel yapılanmalar ve alt ekipler) planları hakkında diğer çalışanlara aktarım yaparak yeni çalışmalar için beyin fırtınası yaparlar. Temsilciler Kamp’ında gerçekleştirilen bir diğer çalışma ise TPÖÇG Büyüteç ekibinin bünyesinde gerçekleştirilen ‘Mercek eğitimleri’ dir. Mercek eğitimlerinde TPÖÇG Yönetim Kurulu’na, TPÖÇG Yerel Yapılanma Başkanlarına ‘liderlik’ eğitimi, TPÖÇG çalışanlarına (temsilciler, yerel yapılanmada görev alanlar ve alt ekipler) ‘etkili iletişim’ ve ‘motivasyon’ eğitimleri verilir. Eğitimlerin amacı kişisel farkındalık yanında kişiler arası iletişimimizi arttırarak grup bilinciyle TPÖÇG’ye en iyi şekilde katkıda bulunmaktır.

TPÖÇG Temsilciler Kamp’ında aynı zamanda zirveye ev sahipliği yapacak olan üniversite seçim ile belirlenir.