MİSYON, VİZYON, DEĞERLER

Misyon

Türkiye, KKTC, Bosna Hersek ve Makedonya sınırları içerisindeki her bir psikoloji öğrencisinin hem sosyal hem akademik açıdan gelişimini en üst seviyede tamamlamış bir psikolog olarak yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Türkiye, KKTC, Bosna Hersek ve Makedonya’daki bütün psikoloji öğrencilerine ulaşmış, psikoloji eğitimindeki standartları öğrenci adına en iyi hale getiren, akreditasyon, eğitim sürekliliği ve eğitim kalitesi gibi konularda öğrencileri temsil eden bir çalışma grubu olmak.

Değerler

Türkiye ve KKTC entegrasyonu – Organizasyon itibariyle TPÖÇG, Türkiye ve KKTC’deki psikoloji öğrencilerini bir araya getirmek için oluşturulmuş bir çalışma gurubudur. Bu kapsamdaki bütün psikoloji öğrencilerini TPÖÇG’den haberdar etmek değerlerimiz arasındadır.

Psikolojiye katkı – TPÖÇG, düzenlediği organizasyonlarla psikoloji biliminin ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlamıştır.

Psikoloji Öğrencilerine Katkı – Psikoloji öğrencilerinin, gerek akademik gerekse sosyal alanda yeniliklerle buluşmasına yardımcı olmak. Bunu bilimsel, kültürel ve sosyal merkezli aktiviteler yaparak sağlamak.

Gönüllülük Esası – TPÖÇG genel yapısı itibarıyla, tamamıyla gönüllülük esasına dayanıp, bütün aktiviteler psikolojiye ve ilerlemeye önem veren gönüllü öğrencilerin katkısıyla gerçekleşir.

Yenilikçilik – Çalışma gurubumuz, psikoloji bilimindeki güncel çalışmaları ve yenilikleri, en iyi ve en etkin şekilde öğrencilerin kazanması için çalışmalar yürütür.

TPÖÇG Ruhu – Üniversitelerin psikoloji öğrencilerine, eğitim hayatları süresince edindirdiği akademik kazanıma ek olarak, TPÖÇG, düzenlediği sosyal, kültürel, bilimsel vb. etkinlikler sayesinde psikoloji öğrencilerine; gerek öğrencilik hayatlarında gerekse mesleki yaşantılarında kalıcı bir çevre sağlamaktadır. TPÖÇG Ruhu bu çevrenin dayanışma, yardımlaşma ve paylaşım içinde olmasıdır.