TPÖÇG ZİRVELERİ

TPÖÇG faaliyetlerinin en yenisidir. Psikoloji öğrencilerinin toplum içerisinde akademik ve sosyal sahip olması gereken tüm nitelikleri belirli başlıklar üzerinden psikoloji öğrencilerine kazandırmak için yapılabilecek çalışmalar üzerine tartışma, çeşitli grup çalışmaları ve paylaşımlar yapılması amacıyla 2016 Güz Genel Kurulu itibariyle ‘Zirve’ adı altında güz ve bahar döneminde olmak üzere senede iki kere yapılan toplantılardır.

  • Zirvelerde TPÖÇG yönetim kurulu, her üniversitenin TPÖÇG’ye bağlı temsilcileri, yerel yapılanmalar, alt ekip çalışanları ve TPÖÇG gönüllüleri olarak adlandırdığımız arkadaşlarımız (Yönetim Kurulu’nun taleplerine uygun temsilcilerin belirleyeceği kişiler) katılımcı olarak bulunurlar.**
  • Zirvelere ev sahipliği yapacak olan üniversiteler, temsilciler kampında yapılan seçim ile belirlenir ve belirlenen üniversitede zirve gerçekleşir.
  • Zirveler içerisinde TPÖÇG Genel Kurulları düzenlenir.
  • TPÖÇG Yeni Yönetim Kurulları Güz Zirvesinde seçilir.
  • Zirveler, en çok katılımın sağlanabileceği tarihler arasında üniversitelerin sınav takvimleri baz alınarak üç günü kapsayacak şekilde gerçekleştirilir.

Yılda iki defa gerçekleşir;

-TPÖÇG Güz  Zirvesi – Ocak / Şubat

-TPÖÇG Bahar Zirvesi – Nisan / Mayıs

**Öğrenciler TPÖÇG temsilcilerinden bağımsız zirvelere katılamazlar.