DEĞİŞİM PROGRAMLARI EKİBİ

degisimprog

Değişim Programları Ekibi; Türkiye, KKTC, Bosna Hersek ve Makedonya’daki psikoloji lisans öğrencilerinin akademik, kültürel ve sosyal açıdan gelişimine katkı sağlamak için bir veya birkaç günlük değişim programları düzenleyen TPÖÇG’e bağlı ekiptir.

UPOD (Ulusal Psikoloji Öğrenci Değişim Programı) Nedir?

Ulusal Psikoloji Öğrencileri Değişim Programı, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu aracılıyla çeşitli üniversitelerde psikoloji lisans öğrencileri için düzenlenen birkaç günlük değişim programlarıdır. Amacı, psikoloji öğrencilerinin iletişim ve etkileşimlerini kuvvetlendirmek, üniversitelerin kaynaklarının paylaşılmasına yardımcı olmak, şehir ve kültürler arası etkileşimi sağlamak ve öğrencilerin farklı eğitim sistemleri görerek bakış açılarını genişletmelerine destek olmaktır.

2014-2015 Döneminde UPOD düzenleyen üniversiteler
Mersin Üniversitesi
Işık Üniversitesi
Başkent Üniversitesi
Abant İzzet Baysal Üniversitesi – Nasıl geçtiğini görmek için tıklayın :)
İstanbul Üniversitesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi – Fotoğraflar için tıklayın :)
Okan Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Siz de UPOD düzenleyen üniversitelerden biri olup hem okulunuzu hem kulübünüzü tanıtmaya ve aynı zamanda da gelecek meslektaşlarınızla tanışmaya edinmeye ne dersiniz? :)

Yerel Değişim Programları Nedir?

Yerel değişim programları Ankara, İstanbul, Mersin-Adana, İzmir ve Kıbrıs’ta ki üniversitelerin şehir içindeki psikoloji lisans öğrencilerinin akademik, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak için düzenledikleri 1 günlük değişim programıdır.

İSTPOD (İSTANBUL PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI)

Değişim Sorumlusu: MELİS ÇETİNÇELİK

İletişim: istpod@tpocg.net

ANKAPOD (ANKARA PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI)
Değişim Sorumlusu: HASAN SEÇİLMİŞ
İletişim: ankpod@tpocg.net

MERPOD (MERPOD PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI)
Değişim Sorumlusu: MEHMET YURTÇU
İletişim: merpod@tpocg.net

İZPOD (İZMİR  PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI)
Değişim Sorumlusu: IREM AKSOY & MERVE YİLMAZ
İletişim: izpod@tpocg.net

KIBPOD (KIBPOD PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI)
Değişim Sorumlusu: EBRU ALKAN
İletişim: kibpod@tpocg.net

Değişim Programı Düzenlemek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Öncelikle etkinliği sağlayıp sağlayamayacağı konusunda üniversite yönetiminizle iletişime geçin. Ardından etkinlik programınızı oluşturup Değişim Programı Talep Formu’nu doldurun. Değişim Ekibimiz sizinle en kısa zamanda iletişime geçecektir. :) Ayrıntılı bilgi için  degisim@tpocg.net adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Talep formu: Doldurmak için Tıklayınız!

Detaylı bilgi için kitapçığımızı inceleyebilirsiniz.

UPOD Temsilci El Kitapçığı

Yerel Değişim Temsilci El Kitapçığı

/boxed_content]

EFPSA Uluslararası Psikoloji Öğrencileri Değişim Programı

EFPSA Uluslararası Psikoloji Öğrencileri Değişim Programı, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu aracılığıyla EFPSA bünyesinde bulunan 33 üye ülkeden kurulan ortaklıkla çeşitli üniversitelerde psikoloji lisans öğrencileri için düzenlenen 7 günlük değişim programıdır. Değişimin amacı, psikoloji öğrencilerinin uluslararası düzeyde değişim gerçekleştirerek birbirlerinin kültürlerini tanımak ve farklı ülkedeki eğitim sistemleri görerek bakış açılarını genişletmelerine destek olmaktır.