TPÖÇG Blog 4. Dönem Yazarlarından Veda

Merhaba Sevgili Akıl Defterim Okuyucuları,

Ağustos ayını geriye bıraktığımız bu günde 4. dönem TPÖÇG Blog Ekibi olarak koca bir yıl boyunca her duvarını farklı renklere boyadığımız, bahçesine çeşit çeşit çiçekler ve ağaçlar diktiğimiz evimizden bugün taşınıyoruz. Yine de nereye taşınırsak taşınalım bir zamanlar içinde yaşadığımız bu evi unutmayacağız. Bizden sonra evimize yeni taşınan arkadaşlarımızın evimize iyi bakacaklarını umuyor ve güzel izler bırakmalarını diliyoruz. Hoşça kalın!

Devam

Kıskançlığın Shakespeare Versiyonu

Oyunun baş karakterlerinden Othello, karısı Desdemona’yı büyük bir aşkla sevmektedir ancak Desdemona, Othello’nun kendisine aldığı ilk hediye olan mendili kaybetmiştir. Bu eserde mendil kadına göre sevgiyi, erkeğe göre namusu temsil etmektedir. Konuk yazarımız Aleyna Saygılı’nın kaleminden “Kıskançlığın Shakespeare Versiyonu”

Devam

Bizim İçin Önemli Olan Şeylere Bakış Açılarımız Üzerine

Ne yaparsan yap her şeyin sana bağlı fakat senden bağımsız oluşunu anlıyorsun. Sana ne yaparlarsa yapsınlar yaptıklarının onlara bağlı fakat onlardan bağımsız olduğunu kavrıyorsun. Konuk yazarımız Halil İbrahim Ayar’ın kaleminden “Bizim İçin Önemli Olan Şeylere Bakış Açılarımız Üzerine”

Devam

ENDÜSTRİ VE ÖRGÜT PSİKOLOJİSİ RÖPORTAJI UZAY DURAL ŞENOĞUZ

Mesleki Bilgilendirme ve Farkındalık Platformu’ndan Herkese Merhaba,

Değerli hocalarımızla sizler için gerçekleştirdiğimiz röportajlarımızın yaz dönemi için sonuncusunu sizlerle paylaşmaktan onur duyarız.
Psikolojinin alt alanlarını keşfedip hocalarımızın bu uğurda katettikleri yollara tanıklık edeceğimiz serimizin bu röportajını Yard. Doç. Dr. Uzay Dural Şenoğuz ile Endüstri ve Örgüt Psikolojisi hakkında gerçekleştirdik.
Röportajımız Akıl Defterim’in katkılarıyla sizlerle🌺

Keyifli okumalar!

Devam